Marcin Płuska, trener Olimpii Grudziądz przed meczem ze Świtem: Czeka nas ciężki bój [WYWIAD]

2021-11-29 17:25
olimpia trener
Autor: Olimpia Grudziądz Zrobimy wszystko, żeby wygrać ten mecz i przejść do kolejnej rundy - zapewnia trener Olimpii, Marcin Płuska (na zdjęciu)

Przed piłkarzami Olimpii Grudziądz mecz w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Rywalem "Biało-zielonych" będzie inny trzecioligowiec, Świt Nowy Dwór Mazowiecki. O rywalu i szansach swojego zespołu w rozmowie z Eską opowiada szkoleniowiec grudziądzan, Marcin Płuska.

Łukasz Piekarski (Radio Eska): Przed Olimpią ostatni mecz w tym roku. To spotkanie pucharowe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Jakie obecnie panują nastroje w drużynie przed tym starciem?

Marcin Płuska (trener Olimpii Grudziądz): Tak jak przed każdym meczem bardzo bojowe. Jest to dla nas swego rodzaju finał. Zawodnicy całą dobrą rundą zapracowali sobie, żeby znaleźć się w takim momencie. Zrobimy wszystko, żeby wygrać ten mecz i przejść do kolejnej rundy.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki to podobnie jak Olimpia również przedstawiciel trzeciej ligi. Czego w trakcie przygotowań do tego meczu dowiedzieliście się o tym zespole?

Obserwowaliśmy ich od pewnego czasu. Byliśmy na jednym meczu ligowym w Łowiczu. Oglądaliśmy też kilka innych spotkań, np. z GKS Wikielec, Bronią Radom, czy chociażby rezerwami ŁKS-u Łódź, więc pod kątem analitycznym jesteśmy na pewno dobrze przygotowania. Jest to dobry zespół, który posiada kilku bardzo doświadczonych zawodników. Mają mocny trzon drużyny. Nie bez powodu zajmują drugie miejsce w swojej grupie. Na pewno czeka nas ciężki bój.

ZOBACZ TEŻ - MKS Grudziądz z kolejną porażką w Lidze Centralnej. Spadli na ostatnie miejsce w tabeli

Mecz z Lechią Gdańsk także został przeanalizowany?

Mecz z Lechią także oglądaliśmy, ale zdajemy sobie sprawę, że wszystkie drużyny z niższych lig grające w Pucharze Polski z tymi zespołami z Ekstraklasy wchodzą na maksimum swoich możliwości. Chcą się na ich tle jak najlepiej pokazać. Skupiliśmy się więc głównie na meczach ligowych.

Pogarszające się warunki pogodowe mogą być przeszkodą w zrealizowaniu wszystkich założeń na ten mecz?

Warunki pogodowe dla jednych i dla drugich na pewno będą takie same. Spodziewamy się bardziej meczu walki, niż takiego typowego grania w piłkę. Stawka jest bardzo wysoka. Obie drużyny w tej początkowego fazie będą chciały uniknąć błędów. Będzie to raczej takie wzajemne badanie się.

olimpia puchar polski
Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz wcześniej wyeliminowali m.in. Wartę Poznań z Ekstraklasy

Kibice mocno narzekali na godzinę rozgrywania tego spotkania. Przypomnijmy mecz odbędzie się o godzinie 12.

Każdy piłkarz i trener chciałby, żeby podczas meczu piłkarskiego, czy to u siebie, czy to na wyjeździe było święto na trybunach. My jako sztab, czy jako drużyna nie mamy wpływu na to, o której godzinie są rozgrywane nasze mecze. Są to terminy i godziny ustalane w tym przypadku przez telewizję. My musimy wyjść na boisko i zrobić swoje.

Wcześniej piłkarze Olimpii Grudziądz z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski wyeliminowali Hutnika Kraków, Wartę Poznań oraz rezerwy Lecha Poznań.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE