kasprzak grand prix

Autor: GKM Grudziądz (Mariusz Nasieniewski) Krzysztof Kasprzak łącznie zdobył 28 punktów

Krzysztof Kasprzak zakończył przygodę z cyklem Grand Prix

2021-10-02 23:57

Ostatnie dwa turnieje w tegorocznym cyklu Gran Prix odjechał żużlowiec GKM-u Grudziądz, Krzysztof Kasprzak. 37-letni zawodnik ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajął ostatnie miejsce. Mistrzem Świata został Artiom Łaguta.

Pierwszego dnia rywalizacji na toruńskiej Motoarenie zawodnik grudziądzkiej drużyny zaliczył niezłe zawody. Kasprzak zdołał wywalczyć 6 oczek, co przełożyło się na 11 pozycję w klasyfikacji końcowej turnieju.

Dzień później było już niestety nieco gorzej. 37-latek tym razem zdobył cztery punkty i zajął 14 lokatę.

Ostatecznie po 11 rundach Krzysztof Kasprzak uplasował się na ostatniej pozycji w klasyfikacji generalnej. Zawodnik GKM-u zdobył łącznie 28 oczek. Dla 37-letniego żużlowca to pożegnanie z rywalizacją o tytuł najlepszego rajdera globu.

Zmarzlik zdetronizowany

Grand Prix ma nowego króla. Po dwóch latach dominacji Bartosza Zmarzlika, tegorocznym Mistrzem Świata na żużlu został były zawodnik "żółto-niebieskich", Artiom Łaguta.