Kolejny protest kobiet w Grudziądzu! Dołączyli się przedsiębiorcy [WIDEO, FOTO]

2020-10-28 19:44
Protest kobiet w Grudziądzu 28.10
Autor: Łukasz Piekarski Na proteście kobiet pojawiło się kilku lokalnych przedsiębiorców

W Grudziądzu nie cichną i nie maleją protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa aborcyjnego. Uczestnicy przemarszu są coraz lepiej zorganizowani.

Protest kobiet w Grudziądzu

Pojawiają się nowe transparenty i przyśpiewki. Wytyczona jest również trasa i blokowane skrzyżowania w centrum miasta. Tym razem do strajku przyłączyli się lokalni przedsiębiorcy.

Organizujemy się w internecie. Tworzymy nowe przyśpiewki i transparenty, ale i korzystamy z tych ogólnopolskich - mówi nam jedna z uczestniczek przemarszu.

ZOBACZ TEŻ - W Grudziądzu zorganizowano protest uczniowski wspierający kobiety [AUDIO, ZDJĘCIA]

Na strajku pojawiło się również kilku lokalnych przedsiębiorców. Protestowali przeciwko kolejnym obostrzeniom, które nie pozwalają im funkcjonować.

Pracuję w branży rozrywkowej. Od trzech tygodni nie zarabiam. Nie mam z czego opłacić pracowników. Trzech z nich już musiałem zwolnić - dodaje jeden z lokalnych przedsiębiorców.

Komentarze po kolejnym proteście kobiet w Grudziądzu. Byli też przedsiębiorcy. Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE