pilka olimpia

Autor: Pixabay Grudziądzanie nadal tracą do liderującej Gedanii Gdańsk trzy oczka

Kolejna wygrana Olimpii Grudziądz. Tym razem ograna Cartusia Kartuzy

2022-10-29 20:48

Piłkarze Olimpii Grudziądz wrócili na właściwe tory. "Biało-zieloni" odnieśli na własnym stadionie przekonujące zwycięstwo z Cartusią Kartuzy 3:0. Wszystkie bramki padały w drugiej połowie spotkania.

Grudziądzanie do sobotniego spotkania podchodzili po wyjazdowej wygranej z Unią Janikowo 3:0. Z kolei Cartusia po wysokiej przegranej z Polonią Środa Wlk 1:5.

W pierwszej połowie spotkania gra wyraźnie nie układała się po obu stronach. Optyczną przewagę mieli co prawda zawodnicy z Grudziądza, ale kolejne próby Winsztala (dwukrotnie), czy Wickiego leciały albo za wysoko, albo w golkipera gości.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu na bramki musieli czekać więc do drugiej części spotkania. W 49' minucie znakomite dośrodkowanie w pole karne na bramkę zamienił Amarildo.

W 66' minucie na tablicy wyników mieliśmy już 2:0 dla Olimpii. Z dystansu uderzał Eric Salguero, piłka po rykoszecie kompletnie zmyliła golkipera z Kartuz i wpadła do bramki.

Wynik na 3:0 ustalił w 87' minucie Kamil Kurowski, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Szymonie Dobie.

Olimpia Grudziądz: Olszewski - Warcholak (46. Gojko), Rogala, Wicki, Sikorski, Nawrocki - Winsztal, Owczarek (76. Karmański), Kurowski, Stanisławski (46. Salguero)- Amarildo (76. Doba).

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii po tej wygranej zachowali pozycję wicelidera w grupie II. "Biało-zieloni" nadal tracą trzy oczka do pierwszej w tabeli Gedanii Gdańsk. Trzecie rezerwy Pogoni Szczecin mają o jedno oczko mniej niż zespół trenera Bogusława Baniaka.

Kolejny mecz Olimpia rozegra 5 listopada. "Biało-zieloni" na wyjeździe zmierzą się z Polonią Środa Wielkopolska. Początek tego spotkania o godzinie 12.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Byliśmy na multisensorycznej wystawie "Polska na Mundialach"