pilka reczna mks grudziadz

Autor: Pixabay Grudziądzanie do bezpiecznego miejsca w Lidze Centralnej tracą już 6 oczek

Kolejna porażka MKS-u Grudziądz! Szykuje się ciężka walka o utrzymanie

2022-04-02 21:05

Szczypiorniści MKS-u Grudziądz ponieśli kolejną porażkę z rzędu w Lidze Centralnej. Tym razem podopieczni trenera Sylwestra Ziółkowskiego przegrali na wyjeździe z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, Warmią Olsztyn 24:31.

Spotkanie, które rozgrywane było w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu rozpoczęło się od bardzo wyrównanej gry. Pierwsze minuty mijały pod znakiem remisu, bądź niewielkiej przewagi gospodarzy.

W pewnym momencie pierwszej połowy zawodnicy Warmii powiększyli przewagę do 6 bramek, którą utrzymali do syreny kończącej tę część spotkania. Po 30 minutach było 18:12 dla olsztynian.

Po zmianie stron gospodarze skupili się przed wszystkim na utrzymywaniu przewagi. Zawodnicy Warmii szczególnie dobrze radzili sobie w ofensywie - trafili do grudziądzkiej bramki 13 razy. MKS odpowiedział 9 celnymi rzutami. To przełożyło się na końcowy wynik 31:24 dla olsztyńskiego zespołu. Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Sylwestra Ziółkowskiego był Artur Sadowski, zdobywca 9 bramek.

Sytuacja grudziądzkiego MKS-u po tej porażce zdecydowanie się skomplikowała. Podopieczni trenera Ziółkowskiego do bezpiecznego miejsce w tabeli Ligi Centralnej traci już 6 punktów.

Grudziądzan czeka teraz kilka tygodni przerwy w rozgrywkach ligowych. Do zmagań powrócą w sobotę (23 kwietnia) domowym pojedynkiem z KPR Legionowo.