rudyk kolarstwo

Autor: Nadesłane / Mateusz Rudyk Mateusz Rudyk (na zdjęciu po prawej) zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej

Kolarze z Grudziądza walczyli w Lidze Mistrzów. Które zajęli miejsca w klasyfikacji?

2022-12-05 11:47

Kolarska Liga Mistrzów dobiegła końca. Zmagania najlepszych torowców na świecie zamknęła podwójna runda w Londynie. Startowali reprezentanci ALKS Stali Grudziądz, Mateusz Rudyk oraz Urszula Łoś. Jak im poszło?

Zmagania w kolarskiej Lidze Mistrzów zakończyły się w Londynie, gdzie rozegrano dwie ostatnie rundy. Startujący w niej zawodnicy ALKS Stali Grudziądz, Mateusz Rudyk i Urszula Łoś zdecydowanie lepiej będą wspominali tę pierwszą.

Znakomity występ zanotowała Urszula Łoś. Zawodniczka grudziądzkiej Stali zajęła trzecie miejsce w kerinie. Mateusz Rudyk w tej samej konkurencji był piąty. Oboje odpadli jednak w eliminacjach dla sprinterów.

W ostatniej rundzie nie było już tak kolorowo. Wspomniani Mateusz Rudyk i Urszula Łoś odpadli w 1. rundzie zarówno sprintu, jak i keirinu.

W klasyfikacji generalne Mateusz Rudyk zajął ostatecznie 10 pozycję. Urszula Łoś była 12.

W drugiej edycji Ligi Mistrzów UCI startowało po 36 zawodników i zawodniczek - 18 w dwóch konkurencjach sprinterskich i 18 w dwóch średniodystansowych. Podobne zasady obowiązywały u pań.

Kolarze ścigali się na torach w Palma de Mallorca, Berlinie, Saint-Quentin-en-Yvelines oraz dwukrotnie w Londynie.

Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!