gkm

Autor: Damian Pieczonka Pierwsze podium Kevina Małkiewicza, adepta szkółki GKM Grudziądz

Kevin Małkiewicz z GKM Grudziądz na podium Pucharu Ekstraligi 250cc. To pierwszy sukces młodego wychowanka

2020-10-10 12:39

Młody wychowanek GKM-u, Kevin Małkiewicz stanął na podium Pucharu Ekstraligi 250cc. Zawody odbyły się na torze w Lublinie. To pierwszy sukces młodego wychowanka. W ostatnich dniach, młodzi żużlowcy z Grudziądza startowali na kilku imprezach. Sprawdź wyniki!

Olsztyński kierowca rajdowy o swoim powrocie do motosportu i zdobyciu tytułu Mistrza Polski w dwóch klasach

Podium Kevina Małkiewicza

Podopieczni trenera Roberta Kościechy mają napięty kalendarz startów w końcówce sezonu. W piątek 9 października na torze w Lublinie, duży sukces odniósł Kevin Małkiewicz z GKM-u Grudziądz. W rywalizacji 14 zawodników wywalczył 13 punktów, co dało mu pierwsze w karierze podium. Młody żużlowiec stanął na najniższym stopniu. Wygrał Franciszek Karczewski z Włókniarza Częstochowa, a na drugim miejscu sklasyfikowano Oskara Palucha ze Stali Gorzów.

W Lublinie zobaczyliśmy także Seweryna Orgackiego oraz Wiktora Rafalskiego. Seweryn zdobył 8 “oczek”, co dało mu ósme miejsce. Wiktor był jedenasty z dorobkiem 5 punktów.

Czy studniówki powinny zostać odwołane?

Finał Indywidualnego Pucharu Polski

Dzień wcześniej, w czwartek 8 października na toruńskiej Motoarenie rozegrano finał Indywidualnego Pucharu Polski w klasie 250cc. Udział w zawodach wzięło także trzech adeptów grudziądzkiej szkółki żużlowej: Wiktor Rafalski, Kevin Małkiewicz oraz Seweryn Orgacki.

Wiktor i Kevin wywalczyli po 10 punktów, co dało im piąte i szóste miejsce. Seweryn na swoim koncie zapisał 4 “oczka” i był dwunasty. Wygrał reprezentant Włókniarza Częstochowa Franciszek Karczewski. Na podium stanęli także Hubert Jabłoński z Leszna oraz Oskar Hurysz z Gniezna.

Liga Juniorów PGE Ekstraligi

Tego samego dnia, w czwartek 8 października rywalizowali nieco starsi koledzy. Rozegrano ostatnią rundę Ligi Juniorów PGE Ekstraligi. Na torze we Wrocławiu rywalizowało siedem młodzieżowych ekip najsilniejszej ligi świata. MRGARDEN GKM wywalczył w stolicy Dolnego Śląska 15 punktów, co dało piątą lokatę.

Najlepiej spisał się Denis Zieliński, zdobywca 9 “oczek”. 4 punkty dorzucił Damian Lotarski, a 2 Kacper Łobodziński. Zwycięstwo odniosła ekipa RM SOLAR Falubazu Zielona Góra. Na podium znalazły się także drużyny z Leszna i Wrocławia.