Kawiarenka z tarasem widokowym i windą. To plany na zagospodarowanie spichlerza w Grudziądzu

2020-05-22 11:50 Damian Pieczonka
Spichlerz w Grudziądzu
Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Kawiarenkę z tarasem widokowym w grudziądzkim spichlerzu, mają poprowadzić niepełosprawni

Trwają prace nad koncepcją zagospodarowania spichlerza nr 57, który zostanie przeznaczony na cele społeczne. Z przestrzeni biurowych skorzystać będą mogły stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Kawiarenkę poprowadzą osoby niepełnosprawne.

Według koncepcji opracowanej przez zespół projektantów na najniższym poziomie znajdzie się kawiarenka z dwustopniowym tarasem i przepięknym widokiem na Wisłę. Na błonia będzie można zejść po przywróconych po wielu dekadach schodach, a do budynku od strony rzeki dostawiona będzie nowoczesna, ale wkomponowana w historyczną tkankę winda.

- Podczas spaceru na Górę Zamkową być może obojętnie mijamy ten zamknięty na cztery spusty opuszczony budynek należący do kompleksu spichlerzy. Już niebawem odzyska on jednak należny mu blask oraz zostaną mu nadane nowe funkcje. – podkreśla Wiceprezydent Szymon Gurbin.

Nad całym projektem czuwa dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Ewa Niewiadomska-Roman. Miasto po przygotowaniu projektu zagospodarowania będzie starać się o dofinansowanie ze środków unijnych. Szacowana wartość tej inwestycji wynosi około 5 mln zł.

Pożar w kamienicy przy ul. Narutowicza w Grudziądzu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.