Olimpia porazka 1

Autor: Olimpia Grudziądz W pierwszej połowie jedenastkę wybronił Nikodem Sujecki (na zdjęciu)

Jedna dobra połowa nie wystarczyła. Olimpia przegrywa w Chojnicach [AUDIO]

2021-03-13 15:40

Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrali pierwszy wyjazdowy mecz w rundzie wiosennej. "Biało-zieloni" przegrali w Chojnicach z miejscową Chojniczanką 1:3. Przed przerwą "jedenastkę" obronił Nikodem Sujecki.

W pierwszej połowie spotkania działo się bardzo dużo. Najpierw w 24'minucie sędzia podyktował rzut karny dla piłkarzy Chojniczanki. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Szymon Skrzypczak. Zawodnik gospodarzy ostatecznie przegrał bezpośredni pojedynek z Nikodemem Sujeckim.

6 minut później arbiter Grzegorz Kawałko podyktował kolejną "jedenastkę", tym razem dla gości z Grudziądza. Futbolówkę w siatce umieścił Jose Embalo. Na tablicy wyników pachniało sensacją, Olimpia prowadziła w Chojnicach 1:0.

W 38' minucie niefrasobliwość defensorów "Biało-zielonych" wykorzystali gospodarze. Piłkę po zamieszaniu w polu karnym do siatki wbił Adrian Ryczkowski. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisowym wyniku 1:1.

W drugiej połowie tempo podkręcili podopieczni trenera Adama Noconia. Najpierw w 55' minucie Chojniczankę na prowadzenie wyprowadził Mateusz Klichowicz. W samej końcówce gwóźdź do trumny grudziądzkiej Olimpii wbił jeszcze Artur Pląskowski.

Jakby tego było mało, Olimpia spotkanie kończyła w osłabieniu. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał David Andronic.

"Biało-zieloni" po tym spotkaniu nadal zajmuję 17. miejsce w ligowej tabeli (pozycja spadkowa). Kolejny Olimpia zagra już 17 marca na własnym boisku. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki zmierzą się ze Stalą Rzeszów.