olimpia wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Olimpia została tymczasowo liderem w tabeli

Jeden gol, czerwona kartka. Olimpia Grudziądz minimalne lepsza od Stolemu Gniewino

2023-03-03 19:00

Piłkarze Olimpii Grudziądz rundę wiosenną na trzecioligowych boiskach rozpoczęli od skromnej wygranej. Na własnym stadionie ograli Stolem Gniewino 1:0. Zespół trenera Bogusława Baniaka przez niemal 60 minut grał w osłabieniu po czerwonej kartce Patryka Winsztala.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli grudziądzanie. Już w 9' minucie dośrodkowanie w pole karne gości strzałem głową wykorzystał Oskar Sikorski.

Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla "Biało-zielonych" to kwestia czasu... przyszła czerwona karta, a konkretniej to dwie żółte. Zobaczył je skrzydłowy Olimpii, Patryk Winsztal i od 36' minuty podopieczni trenera Baniaka musieli grać w liczebnym osłabieniu.

Po zmianie stron Olimpia skupiła się głównie na obronie i co jakiś czas organizowała szybkie ataki pod bramkę przyjezdnych.

Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie i po ciężkim meczu grudziądzanie wygrali 1:0.

Olimpia Grudziądz: A. Olszewski - Sikorski, Wicki, Rogala - S. Olszewski (46. Warcholak), Kurowski (76. Skórecki), Owczarek (46. Cabrera), Gutowski - Jarzec (76. Nawrocki), Stanisławski (63. Amarildo), Winsztal.

W następnej kolejce grudziądzanie zmierzą się na wyjeździe ze Świtem Skolwin.