autyzm grudziądz

i

Autor: Nadesłane / ZPER Grudziądz Dni autyzmu zawsze przypadają w kwietniu

Grudziądzkie Obchody Dni Autyzmu. Dziś startuje pierwsze wydarzenie [PLAN]

2022-04-13 14:15

„Autyzm akceptujesz, a Ja się rozwijam”. Pod takim hasłem Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu organizuje kampanię informacyjną z okazji Dni Autyzmu, które obchodzone są zawsze w kwietniu.

Dzisiaj w placówce startuje pierwsze wydarzenie. Będzie to wykład on line dr Adrianny Kloskowskiej, która współpracuje z ZPER w Grudziądzu.

Będzie to szkolenie dla rodziców osób ze spektrum autyzmu „Szczęśliwi rodzice wychowują szczęśliwe dzieci. Jak rodzice mogą zadbać o swój dobrostan” - mówi Anna Bolewska, nauczyciel specjalista w ZPER.

Początek wykład o 19:30 - LINK DO WYDARZENIA

Nie zabraknie także bezpłatnych konsultacji ze specjalistami w zakresie spektrum zaburzeń autyzmu.

Konsultacje prowadzone będą przez specjalistów z Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych dla dzieci/młodzieży ze spektrum zaburzeń autystycznych lub jego podejrzeniem - dodaje nasza rozmówczyni.

Konsultację będą realizowane od 25.04.04.2022r. do 29.04.2022 roku.

Z kolei na 22 kwietnia zaplanowano kolejny wykład. Tym razem w formie stacjonarnej.

Wykład prof. dr hab. Jacka J. Błeszyńskiego „Jak podejść do autyzmu – wyzwanie, możliwości, czy ograniczenia”, który zajmuje się problematyką autyzmu i głębokich deficytów w rozwoju - informuje Anna Bolewska.

Uczniowie grudziądzkich szkół będą mogli uczestniczyć prze cały kwiecień w akcji: „Poznaj z nami autyzm i stwórz padlet”.

Będziemy dzielić się wiedzą na temat spektrum zaburzeń, wymieniać doświadczeniami, swoimi spostrzeżeniami i odczuciami. Podejmiemy wspólne działania na rzecz osób ze spektrum. Wspólnie pokażemy swoją akceptację - kończy pracownik ZPER w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE