wisła Grudziądz

Autor: Nadesłane Mateusz Wilangowski i Marta Wieliczko wystąpią również na olimpiadzie

Grudziądzcy wioślarze wracają z medalami z Mistrzostw Europy!

2020-10-12 12:55

Od 9 do 11 października trwały Mistrzostwa Europy w wioślarstwie, które odbywały się w Poznaniu. Polscy wioślarze wywalczyli trzy medale - srebrny oraz dwa brązowe. Wśród medalistów znaleźli się zawodnicy Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz.

Mateusz Wilangowski wraz z kolegami z reprezentacji Polski wywalczył brązowy medal w osadzie czwórki bez sternika. W tej kategorii najlepsi okazali się Holendrzy.

W rywalizacji czwórki podwójnej kobiet startowała Marta Wieliczko, która z koleżankami z reprezentacji zdobyła również medal brązowy. Szybsze były tylko Holenderki i Niemki.

Super Raport 12.10 (Goście: Piotr Müller - rzecznik prasowy rządu, PiS oraz Krzysztof Gawkowski - Lewica)

Przypomnijmy jeszcze że Marta Wieliczko oraz Mateusz Wilangowski już wcześniej zdobyli kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo, które z powodu pandemii Covid-19 zostały przesunięte z roku bieżącego na rok 2021.

Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?