policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Mężczyzna odpowie teraz przed grudziądzkim sądem

Zatrzymany kierowca

Grudziądz. Pijany i bez prawka. Wpadł na przejściu dla pieszych

2023-04-01 9:00

Policjanci z Grudziądza zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który wyprzedzał na oznakowanych przejściach dla pieszych. W trakcie kontroli okazało się, że prowadził po alkoholu i nie ma uprawnień do kierowania. Teraz jego postępowanie oceni sąd.

Funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki” na ulicy Droga Mazowiecka zauważyli kierowcę mercedesa, który wyprzedzał pojazdy na dwóch, następujących po sobie oznakowanych przejściach dla pieszych. Policjanci widząc jego styl jazdy od razu postanowili zatrzymać go do kontroli. 

Szybko okazało się, że 38-letni mieszkaniec Grudziądza ma więcej grzechów na sumieniu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało blisko 0,4 promila. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, które stracił kilka lat wcześniej również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy oceni grudziądzki sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

W przypadku kierowania bez uprawnień grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. W myśl nowelizacji przepisów wyprzedzanie na oznakowanym przejściu dla pieszych to grzywna w kwocie 1500 zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kasia i Jędrek Gąsienicowie: Gwiazdy „Gogglebox” opowiadają o seksie i pieniądzach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE