remont kosciuszki

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Remont ulicy Kościuszki w Grudziądzu potrwać ma rok

Grudziądz. Mieszkańcy z Kościuszki mają problem z odpadami. Ratusz znalazł rozwiązanie

2023-01-26 20:17

Od czasu rozpoczęcia remontu ulicy Kościuszki pojawił się problem z regularnym wywożeniem odpadów komunalnych. Biuro Odpadów Komunalnych, które działa w grudziądzkim ratuszu znalazło tymczasowe rozwiązanie.

Brak możliwości odbioru odpadów komunalnych przez przedsiębiorcę bezpośrednio z terenu posesji przy ulicy Kościuszki pojawił się po tym jak ruszył pierwszy etap pracy - na odcinku od ul. Anny Walentynowicz do ul. Fortecznej.

Zostaną utworzone dwa zastępcze, tymczasowe punkty gromadzenia odpadów komunalnych dedykowane dla mieszkańców remontowanego odcinka drogi. Pierwszy z tych punkt zlokalizowany będzie w pobliżu skrzyżowania ul. Walentynowicz z ul. Kościuszki natomiast drugi punkt zlokalizowany będzie w pobliżu skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Kościuszki - czytamy w komunikacie Biura Odpadów Komunalnych.

Wyżej wymienione rozwiązanie jest jedynym możliwym sposobem na zrealizowanie przez firmę odbierająca odpady usługi odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców remontowanego odcinka ul. Kościuszki.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców remontowanego obecnie odcinka ul. Kościuszki aby od dnia 30 stycznia 2023 r. nie wrzucali odpadów do pojemników zlokalizowanych na terenie nieruchomości, tylko korzystali z zastępczych pojemników zlokalizowanych w tymczasowych punktach gromadzenia odpadów komunalnych - piszą urzędnicy w dalszej części komunikatu.

Należy stosować następujące zasady:
  • - w punktach tymczasowych należy gromadzić odpady w sposób selektywny,
  • - odpady pozostawione przez mieszkańców w pojemnikach zlokalizowanych na terenie nieruchomości nie będą odbierane do czasu zakończenia prac drogowych,
  • - odbiór odpadów komunalnych z punktów tymczasowych będzie odbywał się zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Co z przedsiębiorcami?

Jak się okazuje - rozwiązanie przedsiębiorców prowadzących w tej części miasta działalność nie dotyczy.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność na remontowanym obecnie odcinku ul. Kościuszki (nieruchomości niezamieszkałe nie objęte gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi) i zawarli indywidualne umowy z przedsiębiorcą na odbiór odpadów, nie są uprawnieni do korzystania z tymczasowych punktów gromadzenia odpadów i w przypadku problemów z odbiorem od nich odpadów powinny kontaktować się z przedsiębiorcą z którym zawarli umowę w celu uzgodnienia sposobu odbioru od nich odpadów - czytamy w komunikacie.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości istnieje możliwość kontaktu z Biurem Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Grudziądzu pod nr. tel. (56) 45 10 285.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wielka wojna o targowisko w Śródmieściu. Kupcy boją się remontu Hali Gwardii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE