olimpia wygrana

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Kibice na stadionie w Grudziądzu zobaczyli łącznie 8 bramek

Grad bramek w Grudziądzu. Wysoka wygrana piłkarzy Olimpii

2022-06-11 21:05

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii rozgromili na własnym stadionie Stolem Gniewino aż 7:1. Wysoka wygrana nie dała jednak awansu "Biało-zielonym", ponieważ w swoim meczu zwyciężyli także zawodnicy Kotwicy Kołobrzeg.

Podopieczni trenera Marcina Płuski spotkanie ze Stolemem Gniewino rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w '7 minucie swoją pierwszą bramkę strzelił Jakub Bojas. Grudziądzanie w kolejnych minutach jeszcze czterokrotnie trafiali do siatki gości. Robili to kolejno Tomasz Kaczmarek, ponownie Bojas, Michał Cywiński i Marcin Warcholak z rzutu karnego. Ostatecznie "Biało-zieloni" na przerwę schodzili więc prowadząc aż 5:0.

Po zmianie stron gra nieco zwolniła i... do siatki trafili goście. Bramkę dla Stolemu zdobył Wiktor Patrzyką - po rykoszecie futbolówka przelobowała Adriana Olszewskiego.

Kolejne dwie bramki znów zdobyli grudziądzanie. W 74' minucie do siatki przyjezdnych trafił powracający po kontuzji Krzysztof Wicki. Siedem minut później wynik na 7:1 ustanowił Jakub Bojas. Dla 31-latka było to już trzecie trafienie tego dnia.

Olimpia: 1. Adrian Olszewski – 4. Hubert Mich, 6. Jose Cabrera, 10. Michał Cywiński (46′ 32. Hubert Antkowiak), 11. Tomasz Kaczmarek (66′ 19. Szymon Doba), 14. Patryk Leszczyński (57′ 64. Jakub Nawrocki), 17. Jakub Bojas, 18. Marko Zawada (46′ 8. Kacper Jarzec), 23. Marcin Warcholak, 25. Krzysztof Wicki, 66. Piotr Witasik (46′ 16. Filip Rzepka).

Stolem: 12. Marcin Skowronek – 3. Michał Wiśniewski, 5. Michał Balewski (67′ 6. Marcin Jeżowski), 8. Oskar Ryk (67′ Jakub Styn), 9. Mateusz Wachowiak (80′ 25. Maciej Gawiński), 10. Kamil Patelczyk, 13. Dawid Patelczyk, 14. Paweł Sobczynski, 16. Wiktor Patrzykąt, 17. Szymon Maszota, 20, Adrian Liberacki.

Swój mecz wygrali także piłkarze Kotwicy Kołobrzeg (3:0 na własnym stadionie z KP Starogard Gdański). Oznacza to, że o awansie na drugoligowe boiska zadecyduje ostatnia kolejka. 18 czerwca Olimpia zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Skolwin, a wspomniana Kotwica w Gniewinie ze Stolemem. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 17.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl