medal olimpia

Autor: Nadesłane Ostatniego dnia mistrzostw srebrny medal wywalczył Damian Donakowski

Dwa medale dla lekkoatletów dla Olimpii Grudziądz. Mamy wyniki HMP Juniorów!

2021-02-17 12:06

Zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Impreza przez trzy dni odbywała się w Toruniu. Dwa medale wywalczyli lekkoatleci GKS Olimpii Grudziądz.

Pierwszego dnia mistrzostw brązowy medal w skoku wzwyż wywalczył Cezary Sidya. Zawodnik wywalczył 198 w trzeciej próbie.

Drugi medal dla Olimpii przyszedł ostatniego dnia. Srebrny krążek wywalczył Damian Donakowski, który w swojej konkurencji wykorzystał słabszą formę faworytów do walki o najwyższe cele.

Blisko swojego medalu był inny zawodnik Olimpii, Igor Hawełko. W finale biegu na 600m z czasem 1:23,91 zajął piąte miejsce.

Wyniki pozostałych zawodników Olimpii

Pierwszy dzień

W chodzie na 5000m Mateusz Kukawka zajął 9. miejsce z rezultatem 27:10,71

Drugi dzień
  • 13. Krzysztof Sworowski 300m M U18 - 36,85s (rekord życiowy)
  • 14. Martyna Nawacka - 300m K U18 - 42,10 (rekord życiowy)
  • W porannych eliminacjach biegu na 60m przez płotki juniorek młodszych Natalia Wojtecka zajęła 23. Miejsce z wynikiem 9,59 s
  • W biegu sztafet mieszanych 4x400m drużyna w składzie : Martyna Nawacka, Hanna Siedlecka, Konrad Tobolski, Krzysztof Sworowski zajęła 8 miejsce z rezultatem 3:49,17.

Na przyszły weekend zaplanowano kolejne emocje z lekkoatletyką. W Toruniu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców. W stawce nie zabraknie zawodników GKS Olimpii Grudziądz.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!