kasprzak gkm grudziadz 2

Autor: GKM Grudziądz (Mariusz Nasieniewski) W drugim turnieju w czeskiej Pradze Krzysztof Kasprzak wypadł nieco lepiej

Druga runda Grand Prix w Pradze. Nieco lepszy występ Kasprzaka

2021-07-18 16:17

Z nieco lepszej strony w drugiej odsłonie czeskiej rundy Grand Prix pokazał się zawodnik GKM-u Grudziądz, Krzysztof Kasprzak. 37-letni żużlowiec zdobył 4 oczka i wywalczył 13. miejsce.

Druga runda na czeskiej Markecie rozgrywana była z przeszkodami. W pierwotnym terminie, czyli w sobotę zawody przerwano po 11 biegach z powodu intensywnych opadów deszczu. Powtórkę turnieju zaplanowano na niedzielę od godziny 13.

W powtórce z nieco lepszej strony pokazał się zawodnik grudziądzkiego GKM-u, Krzysztof Kasprzak. Żużlowiec obchodzący swoje 37 urodziny na czeskim torze zdobył cztery oczka. Kasprzak ostatecznie zajął 13 miejsce.

Na czeskiej Markiecie zwycięstwo odniósł Artiom Łaguta, który po niezwykle emocjonującym wyścigu finałowym pokonał Macieja Janowskiego oraz Fredrika Lindgrena. Czwarty linię mety minął Emil Sajfutdinow. Piąte miejsce zajął inny reprezentant Polski, Bartosz Zmarzlik.

Po dwóch turniejach liderem klasyfikacji przejściowej w GP 2021 jest Maciej Janowski. Wiceliderem były zawodnik GKM-u Grudziądz, Artiom Łaguta. Krzysztof Kasprzak z dorobkiem 5 oczek jest na 14 pozycji.