porażka z GKS Katowice

Autor: Olimpia Grudziądz Omid Popalzay (na zdjęciu) odpowiada za ofensywną grę Olimpii

Druga porażka z rzędu piłkarzy Olimpii. Grudziądzanie przegrali z liderem!

2021-04-03 19:41

Piłkarze Olimpii Grudziądz ponieśli drugą porażkę z rzędu. "Biało-zieloni" przegrali na wyjeździe z obecnym liderem drugoligowej tabeli, GKS-em Katowice 0:1. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w końcówce spotkania, Marcin Urynowicz.

Olimpia do sobotniego meczu w Katowicach podchodziła osłabiona brakiem dwójki podstawowych zawodników. Za nadmiar żółtych kartek pauzowali Michał Graczyk oraz najskuteczniejszy strzelec grudziądzkiego zespołu na wiosną, Jose Embalo.

W pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy. Optyczną przewagę mieli gospodarze, którzy nie zdołali przed przerwą wyjść na prowadzenie. Zespół trenera Zbigniewa Smółki odgryzał się pojedynczymi atakami. Żaden z nich nie zagroził bramce strzeżonej przez Bartosza Mrozka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znaczącej odmianie. Nadal stroną dominującą przy Bukowej byli "Trójkolorowi". Bezbramkowy rezultat utrzymał się do 86' minuty. To właśnie wtedy dośrodkowanie w pole karne Olimpii na bramkę zamienił strzałem głową Marcin Urynowicz. Dla 25-letniego napastnika było to już 13 trafienie w tym sezonie.

Olimpia ostatecznie przegrała w Katowicach 0:1... ale mimo to przesunęła się w tabeli o jedno miejsce wyżej. Wszystko przez korzystne wyniki w strefie spadkowej. Obecnie "Biało-zieloni" z dorobkiem 23 punktów zajmują 14 pozycję. Z kolei katowiczanie po tej wygranej awansowali z powrotem na pozycję lidera drugiej ligi. Podopieczni trenera Rafała Góraka są jednym z głównych kandydatów do awansu na pierwszoligowe boiska. Wiceliderem jest Górnik Polkowice.

GKS Katowice: 1. Bartosz Mrozek - 21. Zbigniew Wojciechowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 26. Michał Kołodziejski, 16. Grzegorz Rogala - 24. Szymon Kiebzak, 17. Michał Gałecki (83, 13. Bartosz Jaroszek), 6. Rafał Figiel (71, 14. Marcin Urynowicz), 11. Adrian Błąd (71, 10. Krystian Sanocki), 7. Arkadiusz Woźniak (71, 23. Dominik Kościelniak) - 15. Filip Kozłowski (62, 19. Piotr Kurbiel)

Olimpia Grudziądz: 33. Nikodem Sujecki - 25. Damian Ciechanowski (88, 27. Rafał Kruczkowski), 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst (83, 19. Grzegorz Gulczyński), 17. Szymon Jarosz, 3. Bartosz Widejko - 8. Mikołaj Gabor, 20. Grzegorz Płatek (88, 16. Oskar Kalenik), 11. Omid Popalzay (68, 7. Najim Romero), 14. Patryk Leszczyński (68, 70. Marko Zawada) - 9. João Criciúma

Kolejny mecz Olimpia rozegra już 10 kwietnia. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki na własnym boisku podejmą rezerwy Lecha Poznań. To spotkanie już od godziny 20:15.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!