olimpia porazka

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Olimpia spadła na drugie miejsce w tabeli

Dramat Olimpii Grudziądz... "Biało-zieloni" bez awansu do drugiej ligi

2022-06-18 19:44

Piłkarze Olimpii Grudziądz nie zagrają w przyszłym sezonie na boiskach drugiej ligi. Podopieczni trenera Marcina Płuski przegrali w ostatnim meczu ze Świtem Skolwin 0:1 i zajęli ostatecznie drugie miejsce w tabeli. Ligę wyżej awansowała Kotwica Kołobrzeg.

Piłkarze Olimpii mecz w Szczecinie rozpoczęli najgorzej jak mogli. Już w 14' minucie sprowokowali jedenastkę we własnym polu karnym. Do piłki podszedł Adam Ładziak i dał prowadzenie Świtowi.

W kolejnych minutach Olimpia próbowała zbliżać się pod bramkę rywali, ale robiła to zdecydowanie nieskutecznie. I tak do przerwy Świt prowadził 1:0. Grudziądzanie wiedzieli, że muszą przynajmniej wyrównać. W Gniewinie miejscowy Stolem przegrywał z Kotwicą Kołobrzeg 1:4.

Po przerwie grudziądzanie gonili wynik. Niestety - upływający czas i świadomość wyniku w Gniewinie nie były dziś sprzymierzeńcem "Biało-zielonych". Olimpia nie zdołała doprowadzić przynajmniej do remisu i przegrali spotkanie 0:1. Kotwica na wyjeździe pokonała Stolem Gniewino 4:3 i to właśnie zawodnicy z Kołobrzegu awansowali na drugoligowe boiska.

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski – 4. Hubert Mich, 6. Jose Cabrera (75′ 32. Hubert Antkowiak), 10. Michał Cywiński, 11. Tomasz Kaczmarek, 17. Jakub Bojas, 18. Marko Zawada (46′ 22. Filip Karmański), 23. Marcin Warcholak, 25. Krzysztof Wicki, 64. Jakub Nawrocki (46′ 14. Patryk Leszczyński), 66. Piotr Witasik.

Piłkarze Olimpii Grudziądz sezon zakończyli ostatecznie na drugim miejscu w tabeli. Oznacza to, że "Biało-zieloni" pozostają na szczeblu rozgrywkowym w trzeciej lidze.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl