Długi weekend w Grudziądzu pod znakiem upałów. Są ostrzeżenia od meteorologów

2022-08-11 17:09
upal grudziadz
Autor: Pixabay Szykują się kolejne upały w Grudziądzu

Czekają nas kolejne dni z wysokimi temperaturami. Od 12 sierpnia, od godziny 14.00 do poniedziałku, 15 sierpnia, do godziny 20.00 prognozowany jest dla Grudziądza upał.

Ostrzeżenie meteorologiczne wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Maksymalna temperatura w dzień może sięgać poziomu od 30 do 32 stopni Celsjusza, natomiast nocą słupki rtęci mogą wskazywać od 14 do 17 stopni Celsjusza.

Jest to pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80 procent, a jak dodaje w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzeżenie może być kontynuowane z wyższym stopniem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Upały w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE