olimpia odpada

Autor: Pixabay Piłkarze Olimpii Grudziądz odpadli z półfinału Okręgowego Pucharu Polski

Derby dla Zawiszy Bydgoszcz. Olimpia Grudziądz odpada z pucharowej rywalizacji

2022-05-17 19:46

Piłkarze Olimpii Grudziądz nie zdobędą Okręgowego Pucharu Polski. W półfinale tych rozgrywek podopieczni trenera Marcina Płuski przegrali na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz 1:2. Finał zaplanowano na 8 czerwca w Janikowie.

W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, z lekkim wskazaniem na Olimpię. Grudziądzanie wykorzystali jedną ze swoich szans. W 36' minucie piłkę głową do bydgoskiej bramki skierował Hubert Mich. Po 45' minutach "Biało-zieloni" prowadzili 1:0.

Po zmianie stron znacznie lepiej zaczęli grać przyjezdni. Podopieczni trenera Piotra Kołca stwarzali sobie kolejne, dogodne okazje do wyrównania. Jedną z nich, po sporym błędzie Marcina Warcholaka wykorzystał (w 68' minucie) Robert Tunkiewicz.

Po straconej przez "Biało-zielonych" bramce mecz ponownie się wyrównał. Gdy wydawało się, że na stadionie w Grudziądzu dojdzie do dogrywki... w 87' minucie Zawisza zadał decydujący cios. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy wykorzystał wprowadzony w drugiej połowie na boisko Stanisław Wędzelewski.

Olimpia pomimo prób w ostatnich minutach nie zdołała doprowadzić do wyrównania. Grudziądzanie przegrali z bydgoskim Zawiszą 1:2 i odpadli z Okręgowego Pucharu Polski. W finale tych rozgrywek - 8 czerwca w Janikowie - Zawisza zmierzy się z miejscową Unią.

Olimpia Grudziądz: Olszewski - Klimek (78. Nawrocki), Witasik, Mich, Warcholak - Zawada (78. Karmański), Cabrera (67. Jarzec), Cywiński (90. Wicki) - Kaczmarek, Antkowiak (67. Bojas), Leszczyński.

Zawisza Bydgoszcz: Dumieński - Maciejewski, Jastrzembski, Paliwoda - Żyliński (63. Wędzelewski), Sochań, Koziara, Oczkowski - Tunkiewicz (90.+1. Furst), Okuniewicz, Żylski (90.+1. Mielcarek).

Grudziądzanie po zakończeniu pucharowej przygody powracają do rozgrywek ligowych. Już 21 maja (najbliższa sobota) o godzinie 13 zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin. Z kolei Zawisza (tego samego dnia) o godzinie 16 w Gniewinie zagra z miejscowym Stolemem.