Czipowanie psów na koszt miasta. Sprawdź jak można w Grudziądzu skorzystać z darmowej usługi

2021-05-08 15:24 Damian Pieczonka
grudziądz
Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu W Grudziądzu trwa akcja bezpłatnego czipowania psów

Jak co roku mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie zarówno do kastracji i sterylizacji czworonogów, jak i do zaczipowania psów. Bezpłatną usługę, finansowaną przez Urząd Miejski w Grudziądzu, realizuje Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt z Gdańska. Znakowaniem zajmuje się 12 klinik weterynaryjnych.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Psy, które do tej pory nie zostały oznaczone elektronicznym „czipem”, mogą zostać oznakowane na koszt miasta. W Grudziądzu aż dwanaście klinik weterynaryjnych wszczepia mikroprocesory psom z terenu naszego miasta. Poza oznaczeniem psa, umowa dotyczy też przekazania danych czworonoga wraz z adresem właściciela do ogólnopolskiego rejestru. Akcja dofinansowania organizowana jest od 2008 roku. W ostatnich latach udało się oznaczyć tysiące zwierząt. Dla przykładu, w samym 2020 roku zaczipowanych zostało 7660 psów.

Czip jest bezpieczny dla zwierząt

Czipowanie zwierząt polega na wszczepieniu mikroprocesora, w którym znajduje się kod zawierający numer identyfikacyjny składający się z piętnastu cyfr. Jest on zamknięty w specjalnej, sterylnej powłoce wykonanej ze specjalnego szkła, które jest w pełni bezpieczne dla psa. Weterynarz umieszcza urządzenie pod skórą za pomocą specjalnego aplikatora w okolicy jednej z łopatek lub szyi psa. Dzięki temu, jeśli pupil się zgubi, jego identyfikacja będzie łatwiejsza.

Więcej informacji w Wydziale Środowiska Urzędu Miejskiego pod numerem tel. 56 45 10 226.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl