Co z ulicą i szkołą Jana Pawła II w Grudziądzu? Jest odpowiedź ratusza

2023-03-16 10:23
jan pawel ii grudziadz
Autor: Google Street View Ulica Jana Pawła II w Grudziądzu

Polskie społeczeństwo, co było do przewidzenia podzieliło się po emisji materiału Marcina Gutowskiego w TVN dotyczącego Jana Pawła II. Papież jest Honorowym Obywatelem Grudziądza, a ponadto w mieście jest ulica i szkoła jego imienia.

Co dalej z ulicą i szkołą imienia Jana Pawła II w Grudziądzu? Chodzi o reportaż „Franciszkańska 3”, w którym padają zarzuty pod adresem Karola Wojtyły. Ratusz podjął decyzję, co do miejsc nazwanych imieniem papieża Polaka.

Zdaniem miasta nie ma zgody na szarganie jego pamięci i opowiadamy się za szacunkiem dla prawdy historycznej. Stanowisko miasta jest także takie, że nie ma zgody na pomniejszanie niewątpliwych zasług Karola Wojtyły - mówi Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Jan Paweł II jest także honorowym obywatelem Grudziądza. Tutaj także urzędnicy stoją przy stanowisku, że do zmian nie dojdzie.

Niewątpliwe są także zasługi papieża Polaka w kontekście obalenia komunizmu w naszym kraju i budowania zrębów państwa prawa po 1989 roku - dodaje przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Będzie wspólny głos ze strony radnych?

Wspólną uchwałę o Janie Pawle II przygotowują radni - z inicjatywy radnych Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie w tej sprawie ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu (lub na początku przyszłego). Projekt uchwały na sesję trafi w marcu.

Z kolei 2 kwietnia w Grudziądzu - podobnie jak w innych miastach Polski - organizowany jest Marsz Papieski. Trasa: ul.Bydgoska, Bora Komorowskiego, gen. Józefa Hallera, Nauczycielska, Ikara. Początek o godzinie 17 w parafii Podwyższenia Krzyżu Świętego.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Małgorzata Kidawa Błońska: JAN PAWEŁ II JEST DLA MNIE OSOBĄ ŚWIĘTĄ
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE