Książki dla dzieci

i

Autor: M.Pa

QUIZ

Znane i lubiane wiersze dla dzieci. Jak dobrze je pamiętasz? QUIZ

2023-12-06 13:38

Brzechwa czy Tuwim to nazwiska wszystkim dobrze znane. To właśnie oni po dziś dzień ubarwiają dzieciństwo niezwykłymi i pouczającymi bajkami. Kto z nas nie kojarzy takich klasyków jak "Wlazł kotek na płotek" czy "Entliczek pentliczek"? Nie da się ukryć, że wierszyki dla dzieci, które czytały nam nasze mamy i babcie, mają ponadczasowy charakter! A Ty, jak dobrze pamiętasz je wszystkie? Sprawdź się w naszym quizie!

Wiersze i bajki są dla najmłodszych niezwykle ważnym elementem edukacji i wychowania. To właśnie one rozwijają wyobraźnię i w prosty sposób tłumaczą otaczający nas świat, a ich rytmika sprawia, że szybko wpadają dzieciom do głowy, dzięki czemu maluchy ćwiczą i rozwijają swoją pamięć. No i nie zapominajmy o najważniejszym: wspólne czytanie to prawdziwa frajda, zarówno dla małych jak i dużych! Brzechwa i Tuwim od zawsze przenosili nas w zupełnie inny, magiczny świat!

Jeśli też jesteś fanem wierszyków lub masz sentyment do tych, które czytano ci w dzieciństwie - sprawdź w naszym prostym quizie jak dobrze je pamiętasz!

Najsłynniejsze polskie wiersze dla dzieci. Czy je pamiętasz?

Znane i lubiane wiersze dla dzieci. Jak dobrze je pamiętasz? Quiz

Pytanie 1 z 10
Ile rogów miała chusteczka haftowana?
Chusteczka haftowana
Policjanci czytają bajki dzieciom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE