POLICJA

Złapani na gorącym uczynku. Złodzieje wybiegli ze sklepu i wpadli na... policyjne szychy!

2023-07-31 13:50

Takiego przebiegu akcji złodzieje na pewno się nie spodziewali. Czterech mężczyzn, którzy okradli jeden z osiedlowych sklepów w Gorzowie, uciekając z miejsca przestępstwa zostało zauważonych przez dowództwo policji wracające z Witnicy. Finał tej sprawy mógł być tylko jeden...

Całe zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (27.07). To właśnie wtedy gorzowscy policjanci przygotwywali się do obchodów Święta Policji. W ramach spotkania organizacyjnego do Witnicy udały się prawdziwe szychy: Zastępca Komendanta Miejskiego, Naczelnik Wydziału Sztabu Policji oraz Naczelnik Wydziału Wspomagającego i jedna z policjantek. Gdy wracali zauważyli nietypową sytuację...

Złodzieje wybiegli ze sklepu z paczkami. Funkcjonariusze ruszyli za nimi

Około godziny 11:30, gdy policjanci przejeżdżali właśnie ulicą Olimpijską, z jednego z osiedlowych sklepów wybiegło nagle czterech mężczyzn i skierowało się w stronę zaparkowanego w pobliżu samochodu.

Po drodze gubili jakieś paczki, ale podnieśli je, wsiedli do zaparkowanego mercedesa i szybko odjechali. Policjanci postanowili, że jak najszybciej należy za nimi zawrócić" relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Funkcjonariusze podejrzewali, że mogło dojść do kradzieży dlatego dogonili samochód i zatrzymali do kontroli.

Mężczyźni ukradli... kawę! Teraz staną przed sądem

Podejrzenia mundurowych się sprawdzili. W trakcie kontroli w samochodzie ujawniono kilkanaście paczek kawy o łącznej wartości około 1000 zł. Oprócz tego znaleziono też kilkanaście sztuk odzieży.

Czterech mężczyzn w wieku od 26 do 31 lat usłyszało zarzuty i będą odpowiadać za kradzież, za co grozi im do 5 lat więzienia" dodaje Grzegorz Jaroszewicz.

Jakby tego było mało pojazd nie miał przeglądu technicznego, dlatego policjanci zdecydowali o odholowaniu go i nałożyli na właściciela mandat karny w wysokości 1000 zł.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem kradzieży?
Lubelskie. Zuchwały złodziej ukradł auto ze stacji paliw. Właściciel zdębiał
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE