ZDROWI pensjonariusze opuścili gorzowski szpital. W regionie znów REKORD zachorowań!

2020-10-15 15:30 kły
gorzów szpital dk1
Autor: materiały szpitala Gorzów Pensjonariusze w ubiegłym tygodniu trafili do Gorzowa.

O 177 nowych przypadkach poinformowały w czwartkowy poranek (15.10) służby wojewody lubuskiego. Niestety wzrost liczby niepokoi i to coraz bardziej. Lepiej wygląda sytuacja z podopiecznymi DPS-u w Zielonej Górze.

Najwięcej chorych, jeśli- 36 osób pochodzi z Gorzowa. Są to osoby w różnym wieku- od nastolatków po seniorów, sporo jest zarażeń rodzinnych. - Trzy osoby trafiły do szpitala, a pozostali są w kwarantannach domowych. Wszyscy wcześniej byli objęci nadzorem epidemiologicznym- informuje Katarzyna Wojciechowska z biura prasowego wojewody. Czy są to nowe źródła ognisk- wojewoda czeka na dane z sanepidu.

gorzów szpital dk2
Autor: materiały szpitala Gorzów Aktualnie ona oddziale przebywa 88 pacjentów.

Z kolei oddział zakaźny opuściło 20 seniorów z zielonogórskiego DPS-u. Po uzyskaniu negatywnych wyników testu przetransportowani zostali do szpitala w Torzymiu. Kolejnych 19 wróci do Domu Kombatanta, gdzie przygotowano pokoje do opieki nad chorymi na COVID.

Obecnie na oddziale przebywa 88 osób- 42 to pensjonariusze. Ośmiu pacjentów podłączonych jest do respiratorów. Zmarła kolejna osoba- to starsza kobieta z podgorzowskiej miejscowości. Dotychczas w Lubuskiem zachorowało 2116 mieszkańców.

Chory na koronawirusa nagrał film jak wygląda jego choroba. Dramatyczny apel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.