Policja

i

Autor: Justyna Świderska Zdjęcie poglądowe

kryminał

Zatrzymanie nielegalnych imigrantów w Świecku. Sukces Straży Granicznej

2023-06-05 18:43

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali ośmiu migrantów usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Jechali dwoma autami kierowanymi przez Uzbeka i Kirgiza – poinformował w poniedziałek rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG por. Straży Granicznej Paweł Biskupik.

Nielegalni imigranci w województwie lubuskim. Straż Graniczna zatrzymała kolejne osoby

23-letni obywatel Uzbekistanu oraz 28-letni obywatel Kirgistanu usłyszeli zarzut organizowania migrantom przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Kirgiz został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Obu mężczyznom grozi do ośmiu lat więzienia.

- Kierowcy rozpytani na gorąco przez funkcjonariuszy Straży Granicznej przyznali, że Afgańczyków mieli dostarczyć do Słubic, za co każdy z nich miał otrzymać od 1 tys. do 1,5 tys. dolarów amerykańskich – dodał rzecznik.

Do zatrzymania kurierów wraz z migrantami jadących autem osobowym i dostawczym doszło środę w rejonie mostu granicznego w Słubicach. Oba pojazdy miały polskie tablice rejestracyjne. Każdy z kierowców przewoził w aucie czterech Afgańczyków.

Obywatele Afganistanu przyznali się próby nielegalnego przedostania się do Niemiec oraz nielegalnego pobytu w naszym kraju. Skorzystali przy tym z prawa do dobrowolnego poddania się karze trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, Afgańczycy zostali objęci dozorem Straży Granicznej.

Ukrainiec przewoził nielegalnych imigrantów do Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE