gorzów covid szczep

i

Autor: WiR_PiXs/pixabay.com Szczepionką w koronawirusa.

Zarażonych koronawirusem i zgonów w Lubuskiem coraz więcej!

2021-11-18 15:22

Czwarta fala wzbija się coraz wyżej, nie tylko jeśli chodzi o dane krajowe. Także w naszym regionie liczby niepokoją - w ciągu doby podwoiły się. Wojewoda martwi się, także tym, że szczepienia stanęły w miejscu.

W czwartek (18.11) mamy rekordowe 628 nowych przypadków, a aż 12 osób zmarło. W środę (17.11) dane były o połowę mniejsze- 363 zakażonych. W gorzowskim szpitalu przebywa aktualnie 111 pacjentów z dodatnim wynikiem, w tym 10 na OIOm-ie. Większość to osoby niezaszczepione. W regionie szczepionki przyjęło prawie 55 procent mieszkańców.

- Niepokojący sygnał usłyszałem od jednego z dyrektorów lubuskiego szpitala, że niezaszczepiona kadra medyczna jest powodem tego, że cytuje " są wysadzane niektóre oddziały szpitalne", bo niezaszczepiona pielęgniarka przyszła do pracy z covidem i zaraziła innych. To jest dla mnie niezrozumiałe - mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Wojewoda zachęca do szczepień przeciwko Covid-19. Wkrótce ma się odbyć akcja promocyjna z lubuskimi samorządami. W regionie działa 256 punktów- są to poradnie, przychodnie, szpitale czy apteki.

Remont krakowskich tramwajów

QUIZ. Słynne cytaty - kto to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto powiedział : „Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia lub zginąć razem jak szaleńcy.”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE