Na Walentynki "Dzień dla Serca" w gorzowskim Ekonomiku [AUDIO]

2020-02-13 19:20 Kły
ekonomik gw
Autor: Fragles Uczniowie szkoły organizują specjalne wydarzenie.

W szkole przy 30 Stycznia zaplanowano między innymi badania, pierwszą pomoc i fitness. Młodzież zdecydowała, że będzie promować zdrowy styl życia i to nie tylko w teorii, ale także w praktyce.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie, a dokładnie samorząd uczniowski, postawili na zdrowie i specjalistów.  Dzień św. Walentego będzie u nich wyglądał nieco inaczej niż nakazuje tradycja. Rówieśnicy masowo zapisują się na wykład o żywieniu czy na zajęcia sportowe.

- Serce jest bardzo ważne, a z nim wiąże się całe zdrowie - uważają Kamila i Dawid z samorządu uczniowskiego Ekonomika:

Zajęcia rozpoczną się od piątkowego poranka. Strażacy przeprowadzą szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, będą pomiary ciała, poziomu cukru we krwi, nauka samobadania piersi i jąder. Działać będzie także punkt rejestracji dawców szpiku, bo szkoła przyłączyła się do akcji pomocy Michałowi, uczniowie Elektryka. Dzień zwieńczy wykład o zdrowej żywności oraz godzina intensywnego fitnessu.

Dzień dla Serca w gorzowskim Ekonomiku rozpocznie się w piątek (14.02) o godz. 8 i potrwa do 12.30. Akcja być może za rok zostanie powtórzona.