Zabytkowe narzędzia

i

Autor: Canva Pro

QUIZ

Arcytrudny quiz. Zabytkowe narzędzia z PRL-u i nie tylko! Czy rozpoznasz je wszystkie? Sprawdź się w naszym teście

2023-12-02 9:41

Kiedyś były obowiązkowym elementem wyposażenia domu i niezbędnym przedmiotem w codziennej pracy, teraz mało kto o nich pamięta. Zabytkowe narzędzia wciąż jednak intrygują i wzbudzają ciekawosć pozwalając przenieść się choć na chwilę do przeszłości i pokazać jak kiedyś żyli ludzie. Myślisz, że rozpoznasz do czego służyły? Rozwiąż quiz i sprawdź sam.

Narzędzia, które odeszły do lamusa. Tego już nikt nie używa!

Rozwój technologii sprawia, że co rusz na rynku pojawiają się nowe przedmioty mające ułatwić ludziom codzienne funkcjonowanie. Zastępują one stare, wysłużone narzędzia, które w obecnych czasach nikomu nie są już potrzebne.

Pilniki, tarniki, zdzieraki, świdry i korby - część przedmiotów z dawnych lat nawet trudno jest rozpoznać, bo służyły do wykonywania zawodów, które w tej chwili nawet nie istnieją. A Ty, jak sobie z nimi poradzisz?

Quiz: Czy rozpoznasz do czego służyły zabytkowe narzędzia z czasów PRL-u i nie tylko?

Quiz: Zabytkowe narzędzia z PRL-u i nie tylko! Czy rozpoznasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co to za przedmiot?
Wiertarka lata 70
Sonda
Lubisz starocie i pamiątki z przeszłości?
Widowiskowa parada zabytkowych pojazdów w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE