Za parkowanie w Gorzowie jednak nie zapłacimy więcej [ZDJĘCIA]

2021-07-28 12:40
gorzów parkowanie 1
Autor: Fragles Za parkowanie w Gorzowie ceny na razie bez zmian.

Wojewoda lubuski unieważnił uchwałę gorzowskich radnych o podwyżce, która miała obowiązywać od sierpnia. Nie będzie też powiększenia strefy płatnego parkowania. Co to oznacza dla zmotoryzowanych mieszkańców?

Według wojewody uchwała narusza konstytucyjne zasady równości. Chodzi m.in o znacznie droższy abonament za drugi samochód, który miał kosztować tysiąc złotych, gdy za pierwsze auto opłata w strefie miała wynosić 120 złotych. Sami mieszkańcy z tej propozycji byli niezadowoleni.

gorzów parkowanie 2
Autor: Fragles Na gorzowskim bulwarze wolnych miejsc sporo.

Powiększenie strefy też nie zostało, według wojewody, odpowiednio uzasadnione. Powinno ono wynikać z potrzeby organizacji ruchu, by zwiększać rotację parkujących pojazdów. Póki co podwyżki nie będzie, a gorzowski magistrat może odwołać się od decyzji do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Przypomnijmy- od poniedziałku- 2 sierpnia w Gorzowie pierwsze 15 minut miało kosztować złotówkę, a nie 50 groszy, a za godzinę 3,5 złotego a nie 2,5. Ceny pozostają na dotychczasowym poziomie.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE