Autor: macblack / CC0 / pixabay.com

PIŁKA NOŻNA

Z piekła do nieba. Fantastyczna pogoń i zwycięstwo Stilonu!

2023-05-15 14:46

Takiego meczu w polskiej piłce nie było bardzo dawno! Stilon Gorzów po przerwy przegrywał 0:3, by w drugiej połowie odwrócić losy mecz i... wygrać 4:3!

Wydawało się, że takie mecze są tylko na światowym poziomie. Wszyscy przecież pamiętają finał Ligi Mistrzów, gdzie Liverpool odrobił trzybramkową stratę z AC Milan i zdobył trofeum. Właśnie ten pojedynek musiał się przypomnieć gorzowskim kibicom, którzy przybyli na stadion przy ulicy Olimpijskiej.

Zwycięski horror dla Stilonu

Początek spotkania był bardzo pechowy dla gorzowskiej drużyny, która przegrywała z Odrą Wodzisław 0:1. Po 20. minutach było już 0:2, a w końcówce pierwszej połowie wodzisławianie podwyższyli na 0:3 strzelając z rzutu karnego.

Druga połowa wyglądała zdecydowanie inaczej, bo to Stilon przejął pełną inicjatywę nad meczem. Strzelanie goli gorzowianie rozpoczęli od 68 minuty, gdzie do siatki gości trafił superstrzelec Stilonu, Emil Drozdowicz. Pozostałe trzy bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach meczu. W Gorzowie zapadła euforia, bo takiego spotkania nie było w naszym mieście od bardzo dawna.

"Stilonowcy" zajmują aktualnie 11 pozycję w 3 lidze. Warta jest dwunasta.

Piłkarz Legii uderzył trzech rywali w twarz! Ostre komentarze po finale Pucharu Polski