Wyprzedzał na przejeździe kolejowym, a potem uciekał policji! Ogromny mandat dla kierowcy

2022-02-08 12:28

6,5 tys. zł grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów i do pięciu lat więzienia – to konsekwencje, na jakie naraził się 24-latek zatrzymany przez policjantów z Sulęcina (Lubuskie). Mężczyzna popełnił kilka poważnych wykroczeń drogowych w tym między innymi wyprzedzał na przejeździe kolejowym, a także uciekał policji.

Jak poinformowała we wtorek Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli, odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, naruszenie zakazu wyprzedzania na przejeździe kolejowym i niezastosowanie się do znaku stop. Do tej sytuacji doszło w piątek (4 lutego br.) w miejscowości Długoszyn niedaleko Sulęcina. Policjanci drogówki byli świadkami rażącego naruszenia przepisów przez 24-latka, który jadąc skodą wyprzedził inny pojazd na oznakowanym przejeździe kolejowym.

CZYTAJ TAKŻE: Gorzów: Zatrzymał pijanego kierowcę po służbie. 59-latek stanie przed sądem

Kierowca uciekał policji, bo nie miał prawka

Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu osobówki, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca skody nie zareagował, przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Sulęcina. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Następnie wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Po kilku metrach, został zatrzymany przez policjanta.

- Odpowiedź, co było powodem jego szaleńczego rajdu dał policyjny system. 24-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy. Został on zatrzymany i doprowadzony do jednostki, gdzie usłyszał zarzuty – dodała policjantka.

Zgroza! Wjechała w rodzinę na przejściu. Jechała z zamarzniętą szybą
Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE