Prezes Stali Gorzów - Waldemar Sadowski

i

Autor: fb.com/StalGorzow1947

W sobotę odbyła się gala 75-lecia Stali Gorzów

2022-11-07 8:55

W sobotę w teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się gala z okazji 75-lecia żużlowej Stali Gorzów. Udział w niej wzięli przede wszystkim byli zawodnicy z lat 70-ych i 80-ych, prezesi, a także władze miasta.

Specjalnym medalem został odznaczony Bartosz Zmarzlik, który jeszcze podczas tegorocznego sezonu ogłosił, że odchodzi z klubu, a kilka dni temu potwierdził, że będzie jeździł w Motorze Lublin.

Druga część uroczystości to prezentacja nowego zespołu na przyszłoroczne rozgrywki. Tak naprawdę jedyną zmianą jest dojście do zespołu Oskara Fajfera (wcześniej Start Gniezno) w miejsce wspomnianego Zmarzlika.

Podczas wydarzenia rozdano specjalne wyróżnienia. Między innymi z rąk Wojewody Lubuskiego Włładysława Dajczaka, trener Stali Stanisław Chomski otrzymał złoty Krzyż Zasługi, a z kolei kierownik drużyny Krzysztof Orzeł srebrny Krzyż Zasługi. Wspomnianemu Bartoszowi Zmarzlikowi wręczono Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz Honorową Odznakę za zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Przypomnijmy, że Stal w swojej historii wywalczyła trzydzieści medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W tym dziewięć złotych, piętnaście srebrnych i sześć brązowych.

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik słusznie odznaczony przez Stal Gorzów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE