W Gorzowie udaremniono kolejne pokazy dla seniorów

i

Autor: facebook.com/rzecznikkonsumentowgorzow

W Gorzowie udaremniono kolejne pokazy dla seniorów! W tle Miejski Ośrodek Sztuki. W sieci wrze!

2023-02-06 16:11

W ostatnich dniach znów w mieście było głośno o zaproszeniach dla seniorów na pokazy sprzętu. Tym razem nieznana firma chciała przedstawić wykład pt. "jak przezwyciężyć dręczące nas dolegliwości, takie jak zwyrodnienie kręgosłupa i stawów, zaburzenia ciśnienia i krążenia, reumatyzm etc.".

Gorzowskie aktywistki znów uchroniły seniorów przed oszustwem

Seniorzy dostawali wiadomości z zaproszeniem na spotkanie w umówionym terminie. Teraz nie tylko za pośrednictwem sms-a, ale także ulotki. Jednym z miejsc miał być Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie, ale popularny "MOS" wydał oświadczenie w tej sprawie.

- Oświadczamy, że Miejski Ośrodek Sztuki nie podpisywał żadnej umowy z organizatorem, a ulotki zostały wydrukowane bez naszej wiedzy i zgody. Firma z Prudnika zwróciła się do nas z zapytaniem o możliwość wynajęcia sali w dniu 7.02.2023 w godz. 11.00-13.00 w „celu przeprowadzenia prelekcji o tematyce zdrowotnej dla 14 dorosłych osób”. W odpowiedzi otrzymała od nas jedynie informację o warunkach wynajmu. W sobotę, po pojawieniu się w Gorzowie ulotek Miejski Ośrodek Sztuki wysłał do firmy wiadomość z kategoryczną odmową wynajmu pomieszczeń. Zaistniała sytuacja stawia Miejski Ośrodek Sztuki w niekorzystnym świetle. Zastanawiamy się nad podjęciem działań prawnych wobec osób, które wykorzystały dane instytucji bez naszej zgody. Nie udostępniamy naszych pomieszczeń paramedycznym firmom, które pod pretekstem wykładów o zdrowiu wymuszają na uczestnikach dokonywanie zakupów na wyjątkowo niekorzystnych warunkach - pisze w oświadczeniu dyrektor Miejskiego Ośrodka Sztuki, Gustaw Nawrocki.

Podobna sytuacja miała miejsce w I LO w Gorzowie oraz w klubie "U Szefa". Były jedynie umowy ustne, a mimo to zewnętrzna firma zapraszała starsze osoby na pokazy sprzętu.

Przypomnijmy, że to już kolejna próba zwabienia starszych osób na pokazy różnego rodzaju sprzętu. W poprzednich miesiącach sytuacja praktycznie w każdym tygodniu miała miejsce, ale dzięki lokalnym aktywistkom, wszystkie zostały udaremnione.

- Od 1 stycznia nie wolno podczas pokazów w hotelach i restauracjach zawierać umów kredytowych ani pobierać od uczestników pieniędzy szybciej, niż po minięciu 14 dni. Jeśli takie czynności mają miejsce - organizatorzy łamią prawo i podlegają karom - po raz kolejny informuje Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Gorzowie.

Sonda
Zostałeś/aś kiedyś ofiarą na pokazach dla seniorów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE