W tym miejscu powstało Centrum Migranta w Gorzowie

i

Autor: Screen: Google Street View

MIASTO

W Gorzowie powstał punkt dla Ukraińców. Co na to mieszkańcy Gorzowa?

2023-03-27 9:41

Centrum Migranta to miejsce, w którym uchodźcy mogą otrzymać informacje oraz porady. To wspólna inicjatywa Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce. W tym miejscu dostępna jest pomoc prawnicza, psychologiczna oraz doradztwo zawodowe.

W Gorzowie powstał Centrum Migranta

W Centrum Migranta Ukraińcy będą mogli uzyskać informacje dotyczące wymaganych dokumentów, które są potrzebne do uzyskania Karty Pobytu lub zapisania dziecka do szkoły. Tam będą mogli otrzymać odpowiedzi na te oraz inne pytania.

Specjalne miejsce dla migrantów w Gorzowie

Magdalena Sielska i Daria Lukianova z Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce marzyły o powstaniu Centrum, które teraz zostało zrealizowane. Od 7 lat obie kobiety pomagają Ukraińcom, a teraz ich działania będą jeszcze bardziej skuteczne dzięki temu nowemu projektowi.

Centrum Migranta w Gorzowie zostało stworzone jako wspólny projekt Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce. Na początku jego funkcjonowania, czyli do końca sierpnia, działalność będzie finansowana z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. To miejsce zostało stworzone z myślą o wszystkich emigrantach przebywających w Gorzowie, oferując wszechstronną i kompleksową pomoc. Oferuje także możliwość organizowania wspólnych spotkań, integracji z lokalną społecznością oraz wzajemnego poznawania się. 

Godziny otwarcia Centrum Migranta w Gorzowie

Centrum Migranta, które znajduje się przy ulicy Kosynierów Gdyńskich, jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, a w czwartek od 10:00 do 18:00.

Sonda
Czy w Gorzowie jest potrzebne Centrum Migranta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE