Derby dla Puszkina!

i

Autor: Piotr Wiśniewski/Puszkinowe Centrum Prasowe

WIELKIE EMOCJE

Uczniowie I LO w Gorzowie zrobili show na międzyuczelnianym meczu. Sceny, jak z amaerykańskiej uczelni!

2023-03-22 15:38

Co to był za dzień wagarowicza w Gorzowie! Doszło do kolejnych derbów gorzowskich liceów. Popularny "Puszkin" zmierzy się z "Przemysłówką". To coroczna tradycja, która w ostatnich latach nie odbywała się z różnych względów. Teraz wrócono do korzeni.

Sceny jak z amerykańskiej uczelni! W derbach liceów górą popularny "Puszkin"!

21 marca kojarzy się dla uczniów przede wszystkim z dniem wagarowicza, czyli większość z nich po prostu zostaje w swoich domach lub spotyka się ze znajomymi. Trochę inaczej wyglądało to w I LO i II LO, gdzie zostały rozegrane derby w siatkówce. Popularny "Puszkin" okazał się lepszy od "Przemysłówki" wygrywając 3:0. Co tam się działo na trybunach!

- O wadze tego wydarzenia świadczy fakt, że już miesiąc przed zaczęła się robić przedderbowa atmosfera, kiedy to ruszyły zbiórki na oprawę i organizację Derbów. Każda ze stron miała swoją motywację do wygrania oprócz odwieczną rywalizacją między dwoma szkołami – Puszkin chciał po raz 10. wygrać Derby, które miały się odbyć w hali I LO po raz pierwszy od 2019 roku. Przemysłowa zaś chciała przełamać swoją niemoc na terenie swojego największego rywala – II LO ostatni raz wygrało Derby w 2018 roku - czytamy w relacji I LO w Gorzowie.

W ostatnich latach wspomniane derby nie zostały rozgrywane z wielu względów. - Po 4-letniej przerwie, spowodowanej pandemią oraz wojną na Ukrainie i koniecznością przeniesienia się na neutralny teren, siatkarski pojedynek dwóch największych gorzowskich liceów wrócił na halę I LO. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, bowiem trybuny hali Puszkina były zapełnione już około godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Nie tylko gra jest elementem Derbów, ale również atmosfera, jaka towarzyszy uczniom obu liceów, kibicujących swoim drużynom, jednocześnie dobrze się bawiąc, co zresztą sami potwierdzili - napisało Puszkinowe Centrum Prasowe.

Sonda
Wolisz liceum czy technikum?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE