Oktoberfest

i

Autor: Canva Pro

OKTOBERFEST

Trwa największe święto piwa! Jak dojechać na Oktoberfest z Gorzowa?

2023-09-26 15:49

Wrzesień w Niemczech upływa pod znakiem złocistego, chmielowego trunku. To właśnie teraz w wielu niemieckich miastach organizowane są festiwale piwa Oktoberfest. Największy z nich odbywa się w Monachium i potrwa jeszcze do 3. października, ale podobne wydarzenia organizowane są tęz w innych miastach, np. w Berlinie, Hamburgu czy Rostocku. Jeśli chcesz się tam wybrać konieczne sprawdź jak dojechać.

Oktoberfest 2023 w Monachium. Największe święto piwa na świecie!

Oktoberfest to nic innego jak dożynki chmielne, które swoją tradycją sięgają roku 1810 kiedy to oficjalnie zorganizowane zostały po raz pierwszy.

Obecnie to największe na świecie święto piwa, które organizowane jest w Monachium i co roku przyciąga miliony uczestników. Na słynnej Łące Teresy znajduje się ogromny jarmark, a na nim ludowe stragany, strefy gastronomiczne, a także wesołe miasteczko i atrakcje dla najmłdoszych. A to wszystko przy dźwiękach bawarskiej muzyki na żywo!

Jednak główną atrakcją Oktoberfest jest oczywiście piwo! Na terenie festiwalu znajdują się wielkie namioty (mogące pomieścić nawet 4 tysiące osób), w których odbywa się prawdziwa piwna biesiada! Aby do nich wejść konieczne jest jednak uiszczenie specjalnej opłaty, zwanej "bonem za wypicie piwa". Organizatorzy wyznaczyli bowiem minimalną granicę spożycia piwa, czyli tego ile kufli musisz kupić, aby biesiadować w namiocie. Za tę minimalną ilość trzeba zapłącić z góry, wchodząc do namiotu. Cena to około 45 euro.

Oktoberfest w Monachium rozpoczął się 16. września i potrwa do 3. października.

Jak dojechać na Oktoberfest z Gorzowa?

Niestety, mieszkańcy Gorzowa, którzy chcieliby się wybrać na festiwal piwa do Monachium muszą się przygotować na naprawdę długą drogę.

Monachium znajduje się bowiem ponad 730 kilometrów od Gorzowa i czas jazdy samochodem wyniesie prawie 8 godzin. Samochód to oczywiście najwygodniejszy i najszybszy środek transportu, którym można się tam dostać. Jeśli planujesz dojechać do Monachium autem warto zabrać ze sobą kilka osób i wspólnie pokryć koszty przejazdu, a przy okazji: zapewnić sobie możliwość wymiany za kierownicą i odpoczynku.

Zawsze możesz się też ogłosić na jednym z portali oferujących przejazdy - być może ktoś tak jak Ty planuje wybrać się do Monachium.

Jeśli natomiast nie dysponujesz autem możesz skorzystać z oferty popularnych przewoźników, jak np. Flixbus czy Sindbad. Tutaj podróż trwa od 10 do 13 godzin i trzeba za nią zapłacić ponad 300 zł w jedną stronę.

Natomiast jeśli podróżowanie busami jest dla Ciebie niekomfortowe możesz zdecydować się na... lot samolotem. Oczywiście, w Gorzowie lotniska nie ma, więc musiałbyś dojechać na wybrany terminal w Poznaniu, Szczecinie lub Berlinie (lotniska najbliższej Gorzowa) i stamtąd wylecieć do Monachium. Bezpośredni lot z Poznania do Monachium trwa nieco ponad godzinę i kosztuje niecałe 700 zł w jedną stronę.

Oktoberfest nie tylko w Monachium!

Monachium znajduje się dość daleko od Gorzowa i jeżeli nie możesz sobie pozwolić na tak długą podróż to nic straconego! Podobne festiwale piwa organizowane są też w wielu innych niemieckich miastach. Może nie są one tak spektakularne jak największe wydarzenie w Monachium, ale chmielowego trunku na pewno nie zabraknie!

Najbliżej będzie do Berlina, gdzie podróż zajmie około 2,5 godzin. Jeśli natomiast chcesz przy okazji skorzystać jeszcze z ostatnich słonecznych dni to na Oktoberfest warto wybrać się do Rostocku - miejscowości położonej nad morzem Bałtyckim, gdzie dojazd zajmie około 3,5 godziny.

Lotniska w Polsce najbliżej Gorzowa

Sonda
Lubisz piwo?
Ile kosztuje polskie piwo w Niemczech?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE