Kot i dziecko

i

Autor: M.Pa

KOTY

TOP 5 najłagodniejszych ras kotów idealnych dla dzieci! Te kotki będą wspaniałymi towarzyszami zabaw

2023-12-02 9:42

Jeśli masz w domu dziecko i zastanawiasz się nad kupnem zwierzęcia to pamiętaj, że dorastanie z czworonogiem niesie dla maluchów bardzo wiele korzyści. Zanim jednak zdecydujesz się na psa czy kota dokładnie przeanalizuj poszczególne rasy, by mieć pewność, że zwierzę bez problemu dogada się z małym, ciekawskim szkrabem. Przedstawiamy pięć najlepszych ras kotów, które idealnie pasują do domu z dziećmi!

Zwierzęta domowe w rewelacyjny sposób wpływają na rozwój dziecka. Maluch może utworzyć z nimi wyjątkową więź, której nie stworzy z rodzicami czy rodzeństwem. Zwierzęta uczą empatii, cierpliwości i obowiązkowości, a do tego, z czysto medycznego punktu widzenia, pozwalają już od młodych lat uodparniać sie na różnego rodzaju alergeny pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu w przyszłości u dziecka występuje mniejsze ryzyko wystąpienia uczulenia np. na sierść.

Dlaczego warto mieć kota?

Kot, jak każde inne zwierzę to obowiązek, dlatego decyzja o jego kupnie bądź przygarnięciu powinna być dokładnie przemyślana. To nie zabawka, a żywa istota, o którą należy dbać.

Nie da się jednak ukryć, że koty są dużo mniej problematyczne niż np. psy. Nie wymagają bowiem codziennych spacerów, a swoje potrzeby załatwiają do kuwety. Potrzebują też nieco mniej atencji i często chodzą swoimi ścieżkami. To oczywiście nie znaczy, że stają się w domu niewidzialne, bo uwielbiają przytulanie, mizianie i odpoczywanie na kolanach swoich właścicieli - oczywiście na swoich zasadach, jak to koty!

Jeśli chodzi o ich kontakty z dziećmi to niestety nie każdy kot nadaje się do domu, w którym są maluchy. Koty to indywidualiści, którzy często boją się niekontrolowanych ruchów dzieci czy hałasu, który wywołują. Ciekawski maluch może zbyt mocno przycisnąć lub pociągnąć zwierzę, a to może się dla niego skończyć zadrapaniami. Kot w sytuacji zagrożenia na pewno będzie się bronił. Ale czy zawsze?

Są takie rasy kotów, które charakteryzują się wyjątkowym spokojem, cierpliwością i nie zaatakują nawet gdy ktoś zachowuje się w sposób, który stanowczo im nie odpowiada. Takie koty wolą odejść niż zrobić komuś krzywdę. I to właśnie te rasy będą idealne do domu z dziećmi!

TOP 5 najłagodniejszych ras kotów - idealnych dla dzieci

Policjant uratowal kota na "wiślance"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE