Sulęcin: Świadkowie zgłosili, kierowcy z PROMILAMI zatrzymani!

2020-05-11 21:00
sulęcin alkohol
Autor: materiały Lubuska Policji Kierowca na podwójnym gazie.

Policjanci w niedzielę (10.05) otrzymali dwa zgłoszenia od postronnych osób, które twierdziły, że widziały pijanych kierujących. Przypuszczenia ich nie myliły...

Do obu zdarzeń doszło w powiecie sulęcińskim, prawie o jednej porze. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło 61-latka z gminy Słońsk, który miał prowadzić osobówkę będąc pod wpływem alkoholu. Patrol pojawił się w określonym miejscu i zatrzymał kierowcę. Badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu.

Drugie zdarzenie dotyczyło tego, że zgłaszający poinformował policję, iż zabrał kluczyki kierowcy, który pijany chciał odjechać z parkingu. Działo się to pod sklepem w Torzymiu. Mundurowi przebadali 47-latka, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Noc spędził w policyjnej celi. 

Dzięki zgłoszeniom świadków, policja mogła w porę zareagować, by nie doszło do tragedii. Za swoje bezmyślne zachowanie będą odpowiadać przed sądem. Grozi im do dwóch lat więzienia.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE