Strażacy gasili duży pożar w podgorzowskim Janczewie

2021-09-17 11:27
Gorzów: Pożar słomy
Autor: Komenda Miejska PSP Gorzów Płomień objął stóg wielkości małego marketu.

Trwa jeszcze dogaszanie pożaru słomy w Janczewie. Strażacy od czwartkowego wieczoru walczyli z ogniem. Po wielogodzinnej akcji pięciu zastępów płomienie udało się ugasić. Prawdopodobnie było to podpalenie.

Około godz. 21.30 do służby zostały zaalarmowane o płonącej słomie w Janczewie pod Gorzowem. Jak się okazało na miejscu, płomienie zajęły blisko 250 balotów słomy. Cały stos miał 25 na 10 metrów i 5 metrów wysokości, czy wielkości marketu. Nie zapowiadało to łatwej nocy dla pięciu strażackich zastępów. Gaszenie trwało aż do 3 nad ranem, a na miejscu czuwa jeszcze zastęp janczewskiej OSP, który dogasza pozostałości.

Jak dowiedzieliśmy się od gorzowskich strażaków, nawet przez chwilę nie było ryzyka, że pożar rozprzestrzeni się na zabudowania. Wiele wskazuje na to, że było to podpalenie, a postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła policja.

Jesteś mądrzejszy od 4-klasisty? Sprawdź swoją wiedzę z podstawówki!

Pytanie 1 z 10
Pole kwadratu wynosi 16 m2. Oblicz bok i obwód tego kwadratu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE