Enea Stal Gorzów - Beckhoff Sparta Wrocław

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia

ŻUŻEL

Stal Gorzów traci kluczowego juniora? Znamy jego nowy klub!

2023-10-02 8:13

Ebut.pl Stal Gorzów miała przed sezonem 2023 aż czterech juniorów, którzy z powodzeniem mogli sobie radzić w PGE Ekstralidze. Na koniec klub został z dwoma, bo Mateusz Bartkowiak doznał kontuzji, a do InvestHouse PSŻ-u Poznań został wypożyczony Oskar Hurysz. Temu drugiemu kończy się kontrakt w Gorzowie. Co dalej?

Krótko po przenosinach Hurysza do Poznania dużo mówiło się, o tym, że PSŻ bierze przysłowiowego "kota w worku". Pierwsze mecze pokazały, że jest zgoła odmiennie. Oskar Hurysz kapitalnie jechał w niemal każdym spotkaniu, gdzie nie raz ratował poznaniaków przed blamażem.

Nic dziwnego, że utalentowanym młodzieżowcem zainteresowali się inni działacze. Mogli to zrobić,bo Huryszowi w tym roku kończy się kontrakt z ebut.pl Stal Gorzów, który według naszych informacji... nie zostanie przedłużony. Dlaczego? Powodów nie znamy, ale z pewnością chodzi o finanse.

Hurysz wyląduje w Falubazie?!

Po Hurysza ustawiła się kolejka chętnych. Młodzieżowca w swoich szeregach z pewnością widzieliby działacze z Wrocławia i Torunia, ale także z Zielonej Góry i najprawdopodobniej to właśnie tam trafi Oskar Hurysz. Zielonogórzanie są na autostradzie do awansu do PGE Ekstraligi, a w przyszłym roku nie będą mieli ani jednego dobrego juniora, który może powalczyć ze swoimi rówieśnikami. Wydaje się, że Hurysz jest idealnym kandydatem. Jego partnerem w formacji młodzieżowej ma być Maksym Borowiak.

Gorzowianom zatem pozostaje opcja z Oskarem Paluchem, a do niego dołączy ktoś z dwójki Jakub Stojanowski/Mateusz Bartkowiak. Coraz głośniej mówi się o tym, że to ten pierwszy będzie podstawowym juniorem w przyszłym sezonie.

Niedawno odbyło się małe zakończenie sezonu na stadionie Stali Gorzów. Widzicie się na zdjęciach?

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie
Sonda
Czy twoim zdaniem Oskar Hurysz wybrał dobry klub?
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE