SOWA dla Gorzowa. Co to takiego?

2021-09-21 10:54
SOWA
Autor: grafika CNK

SOWA dla Gorzowa czyli małe Centrum Nauki Kopernik pojawi się w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej.​ Nietypowe przedsięwzięcie w przyszłym roku.

SOWA to Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności miejsce łączące w sobie dwie przestrzenie: wystawienniczą i warsztatową. Na Wystawie znajdzie się kilkanaście eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Majsternia daje wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

- Będziemy mieć na przestrzeni CEZiBu taką mini wystawę Kopernika. To około 20 eksponatów i przestrzeń do tego żeby dzieci mogły eksperymentować -  mówi Magdalena Łabuza, dyrektor CEZiB.

Chodzi właśnie o zachęcenie przedszkolaków i uczniów do poznawania świata nauki, a tym samym do kształcenia zawodowego. Dlatego Gorzów wziął udział w konkursie na wypożyczenie eksponatów. Trafią one do CEZiB-u w przyszłym roku. SOWA to projekt Ministerstwa Edukacji oraz Centrum Nauki Kopernik.

Quiz. W tytule filmu brakuje jednego wyrazu. 8/10 to plan minimum!

Pytanie 1 z 10
Pulp...
Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE