skwierzyna kłusownik 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja 59-latek polował na sarny.

Skwierzyna: Kłusował na sarny, został ujęty. Grozi mu do 5 lat więzienia [ZDJĘCIA]

2021-03-10 15:22

59-latek z jednej ze wsi będzie odpowiadał przed sądem za kłusownictwo. Używał wnyków do łapania zwierzyny leśnej, a następnie sprzedawał ją za alkohol. Wpadł w ręce mundurowych i poniesie konsekwencje.

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki współpracy policjantów ze Skwierzyny wraz z leśnikami. Mundurowi ustalili, że mężczyzna nielegalnie poluje na zwierzynę, a później sprzedaje okolicznym mieszkańcom za alkohol.

skwierzyna kłusownik

i

Autor: materiały Lubuska Policja W takie wnyki wpadały zwierzęta.

Ten proceder mógł trwać od dłuższego czasu, a łupem kłusownika były głównie sarny. Podczas sprawdzenia terenu leśnego ujawniono kilkadziesiąt pułapek, w których zwierzęta często umierają w okropnych męczarniach. Wszystkie zostały zabezpieczone.

skwierzyna kłusownik 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Kłusownik stanie przed sądem.

Zatrzymany 59-latek przyznał się do winy. Od połowy stycznia prawdopodobnie złapał sześć saren, które później oprawiał i sprzedawał. Zgodnie z prawem łowieckim za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Toruńskie sokoły wędrowne szykują się do lęgu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE