Gorzów: koronawirus

i

Autor: bodkins18 z Pixabay COVID-19 coraz groźniejszy

Skwierzyna: 50 obywateli Ukrainy na kwarantannie. Trwa zbiórka na ich rzecz

2020-10-15 16:32

Dodatkowa kwarantanna zaskoczyło 50 obywateli Ukrainy, którzy przyjechali pracować w jednej z gorzowskich fabryk. Nie byli na to przygotowani finansowo. Zorganizowano dla nich zbiórkę potrzebnych artykułów.

Pracownicy z Ukrainy na kwarantannie, potrzebują wsparcia. Trwa zbiórka na ich rzecz. 50 osób po przyjeździe do Skwierzyny odbyło 10-dniową kwarantannę dla osób przekraczających granicę. Za nim rozpoczęli pracę w jednej z gorzowskich fabryk przeszli testy na Covid-19. U jednej osoby wynik okazał się dodatni. Cała grupa ponownie trafiła na kwarantannę. Nie byli na to przygotowani finansowo.

- Na profilu facebookowym zaapelowaliśmy o zbiórkę potrzebnych artykułów - mówi Katarzyna Miczał z Punktu Informacji dla Cudzoziemców. - Społeczność bardzo szybko się zorganizowała. Od razu zorganizowała zbiórkę potrzebnych artykułów spożywczych, higienicznych. Co więcej jedna z restauracji ukraińskich zobowiązała się do tego, że codziennie dostarczy ciepły posiłek.

Osoby, które chcą pomóc mogą przynosić potrzebne produkty do restauracji Victoria przy ul. Chrobrego. Chodzi o żywność i podstawowe artykuły higieniczne. Szczegółowe informacje znajdziecie na Facebooku Punktu Informacji dla Cudzoziemców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE