Oszuści wyludzili 100 tysięcy od tarnowskich seniorów

i

Autor: Pixabay

POLICJA

Seniorka oddała 100 tys. zł kurierowi! Wzmożone ataki oszustów w Gorzowie

2023-08-11 13:05

Tylko w czwartek (10.08) gorzowscy policjanci otrzymali aż kilka zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy przez oszustów podajacych się za policjantów lub daleką rodzinę. Niestety, ich ofiarą padła starsza kobieta, która przekazała fałszywemu kirierowi aż 100 tysięcy złotych!

W ostatnich dniach oszuści wyjątkowo uaktywnili się na terenie Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Zaledwie na początku tygodnia ofiarą fałszywych policjantów padła mieszkanka powiatu międzyrzeckiego, która straciła 40 tysięcy złotych. Teraz gra toczyła się o dużo wyższą stawkę.

Zadzwonili do seniorki informując o wypadku syna. Kobieta przekazała gotówkę

Wszystko działo się w czwartek (10.08). To właśnie wtedy do starszej gorzowianki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako jej syn. Powiedział, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym potrącił kobietę na pasach. Aby uniknąć konsekwencji potrzebował sporej gotówki. Tak się złożyło, że ową gotówkę seniorka miała na miejscu i bez wahania postanowiła przekazać ją rzekomemu synowi.

W jej domu w niedługim czasie pojawił się fałszywy kurier, który zabrał pieniądze. W sumie było to aż 100 tysięcy złotych! Kobieta dopiero po czasie zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Wszystko wyszło na jaw, gdy o sprawie opowiedziała sąsiadce, a ta natychmiast zdecydowała o zawiadomieniu policji.

Wzmożone ataki oszustów w Gorzowie! Podobnych przypadków jest więcej

Jak informują gorzowscy policjanci, czwartek był wyjątkowo intensywnym dniem pod względem prób wyłudzenia pieniędzy. Do funkcjonariuszy zgłosiło się aż kilka osób informujących o podobnych sytuacjach.

Policjanci z gorzowskiej komendy w czwartek (10 sierpnia) od godziny 17 przyjmowali kolejne zgłoszenia o próbach oszustwa. Przestępcy dzwonili do mieszkańców miasta i twierdzili, że syn lub córka mieli wypadek i potrzebne są pieniądze. W słuchawce można było usłyszeć zarówno mężczyznę jak też kobietę. Większość mieszkańców wiedząc, że może być to oszustwo, dzwonili do bliskich, by upewnić się, że do wypadku nie doszło. Następnie o całej sytuacji poinformowali Policję" relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Funkcjonariusze po raz kolejny już przypominają, aby nie przekazywać nieznajomym osobom żadnych pieniędzy, a każdą informację o wypadku weryfikować u najbliższych. Sami policjanci również nigdy nie proszą o przekazywanie jakiejkolwiek gotówki.

Oszuści wyłudzają pieniądze także przez telefon! Uważaj na te numery:

Sonda
Padłeś/aś kiedyś ofiarą oszustów?
Oszuści obłowili się na starszych osobach. Wielkie pieniądze leciały przez okna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE