Są chętni na budowę Trasy Siedmiu Wzgórz w Gorzowie. Oferty jednak większe niż zakładano

2021-01-26 14:30
 Są chętni na budowę Trasy Siedmiu Wzgórz w Gorzowie.
Autor: mz W Gorzowie powstanie Trasa Siedmiu Wzgórz.

Są chętni na budowę Trasy Siedmiu Wzgórz w Gorzowie. Inwestycję na ​terenach po poligonowych chcą zrealizować aż trzy firmy. Zaproponowane kwoty jednak przewyższają zakładany budżet.

Najtańsza oferta firmy z Kłodawy opiewa na prawie 670 tysięcy złotych. Firma ze Starego Sącza zaproponowała nieco ponad 771 tysięcy, a przedsiębiorstwo z Międzyrzecza niespełna 794 tysiące złotych. Miasto ma na ten cel ma 500 tysięcy. Złożone oferty różnią się ceną, ale także okresem gwarancji.

Urzędnicy przeanalizują propozycje i albo dołożą brakujące środki i szlak powstanie albo unieważnią przetarg i ogłoszą nowy. Decyzję powinniśmy poznać w ciągu kilku tygodni.

Trasa będzie miała swój początek przy zbiegu Kwarcowej i Bazaltowej
Autor: mz Trasa będzie miała swój początek przy zbiegu Kwarcowej i Bazaltowej

Był to drugi przetarg na inwestycję z Budżetu Obywatelskiego, która miała zostać zrealizowana w 2020 roku. Chodzi o budowę ciągu pieszego z nawierzchni mineralnej - od ulicy Bazaltowej do Słowiańskiej. Na Trasie ławki, kosze na śmieci czy tablice edukacyjne. Jeśli wykonawca zostanie wybrany wszystko powinno być gotowe do 15 czerwca.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE