Przez gorzowskie ulice na elektrycznej HULAJNODZE? To już możliwe [AUDIO]

2020-05-22 17:32 Kły
gorzów hulajnoga
Autor: materiały blinkee.city Hulajnogi będą w czterech punktach.

W sobotę (23.05) gorzowianie będą mogli wypożyczać te nietypowe jednoślady. Jedni je chwalą, inni krytykują. Najlepiej sprawdzić samemu. Dostępne będą w czterech lokalizacjach. Gdzie?

Gorzów miastem remontów, utrudnień i objazdów, więc wydawać by się mogło, że hulajnoga to odpowiedni sprzęt do poruszania się. To jednak muszą ocenić sami użytkownicy. Hulajnogi maksymalnie mogą osiągnąć prędkość 25km/h. Są jednoosobowe, mają oświetlenie led i dwa hamulce- elektryczny i intuicyjny. Strefy znajdować się będą w kilku miejscach: przy katedrze, na Piaskach i na Górczynie.

- Z hulajnóg skorzystać będą mogły osoby pełnoletnie - mówi Monika Chróścicka-Wnętrzak, przedstawiciel firmy blinkee.city:

Gdy skończymy korzystać z hulajnogi, trzeba ją odstawić do wypożyczalni. Działać będą serwisanci, którzy w związku z epidemią, oczyszczą je i zdezynfekują. Jak zapewnia firma - takie czynności będą wykonywane kilka razy dziennie.

Wypożyczenie jest płatne. Startowe wynosi 2,5 zł, a każda minuta to koszt 49 groszy. Wszystkie informacje o strefach, zasadach i płatnościach ujęto w aplikacji. Na razie od soboty (23.05) na stanie będzie 60 hulajnóg. Jeżeli mieszkańcom spodoba się ten środek transportu, będzie go więcej. Gorzów znalazł się w sieci 30 miast.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.