Prokuratura zbada sprawę internetowych gróźb wobec Andrzeja Szmita, dyrektora pogotowia w Gorzowie

2020-12-24 12:18
Gorzów pogotowie
Autor: mazinio Dyrektor pogotowia poinformował o groźbach prokuraturę.

Andrzejowi Szmitowi grożono po tym jak w mediach pojawiła się informacja, że dyrektor chce aby wszyscy pracownicy pogotowia zaszczepili się przeciwko COVID-19. - Nie chciałem czekać aż dojdzie do tragedii i poinformowałem prokuraturę - powiedział nam dyrektor pogotowia.

Szmit chciał aby zapis o obowiązkowych szczepieniach znalazł się w umowach pracowników. Informację opublikowały media i to spowodowała falę komentarzy. - Grożono mi śmiercią, struyczkiem, nazywano kanalią i proponowano bym zmienił nazwisko na Mengele - wylicza dyrektor gorzowskiego pogotowia.

Były też groźby spalenia domu, czy nawet zabójstwa członków rodziny. - Nie mam mani wielkości, ale zaczyna się od hejtu, a potem ktoś wyciąga nóż. Nie chciałem czeka dlatego szybko sprawę zgłosiłem organom ścigania, by nie doszło do tragedii - dodaje Szmit.

Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło do prokuratury we wtorek (22.12). Czekamy na jej ustalenia. Przypomnijmy: że dyrektor pogotowia ostatecznie zrezygnował z wprowadzenia do umów z pracownikami zapisu o obowiązkowym szczepieniu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Gorzowie? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Bartek odebrał Mitsubishi Space Star od Radia ESKA! Zobaczcie jego radość!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE