fit obiady

i

Autor: Shutterstock

Program „Trzymaj formę” wchodzi do lubuskich szkół. Młodzież dowie się jak żyć zdrowo i aktywnie

2023-01-18 11:49

Program kierowany jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Młodzi ludzie dowiedzą się co jeść, żeby było zdrowo, a także ile ruchu potrzebują dla dobrego samopoczucia. Wszystko po to, żeby walczyć z otyłością, która jest narastającym problemem.

Co jeść, czego unikać, jak żyć aktywnie? Dowiedzą się tego uczestnicy programu "Trzymaj formę". Adresowany jest on do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Młodzi Polacy cierpią na otyłość. Problem dotyczy co piątej osoby. Program ma ich zachęcić do większej aktywności fizycznej. Dowiedzą się też, co powinno się znaleźć w ich pudełku śniadaniowym, żeby było smacznie i zdrowo. Młodzież nauczy się czytać etykiety, żeby wybierać produkty zdrowsze. Pomoże w tym strona www.

Został także stworzony kalkulator żywności, to jest balans odżywiania i ruchu. Uczeń na stornie internetowej może obliczyć swoje BMI. Może zobaczyć co je i jaka jest kaloryczność spożywanych produktów i obliczyć swój wydatek energetyczny, jak aktywność fizyczna jest optymalna - mówi Iwona Kulińska, z sanepidu.

Pod koniec stycznia powstanie też aplikacja na telefon. Program "Trzymaj formę" skierowany jest również do rodziców, bo to od nich w dużej mierze zależy co jedzą ich dzieci. Szkoły mogą dołączać do niego cały czas.

QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Jak dobrze znasz zdobywców Złotych Malin?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Autorką książki "365 dni", na podstawie której powstał zdobywca Złotej Maliny 2021 za najgorszy scenariusz jest:
QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Znasz zdobywców Złotych Malin?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE